|
Nog steeds gedoe rond de mobiele telefoon
|
|
|
|
|
In de praktijk blijkt de belastingdienst bij looncontroles over de jaren tot 2007 nog steeds na te willen heffen over de mobiele telefoon. Naar het zich laat aanzien ten onrechte.
In navolging van de rechtbank en het hof heeft nu ook de Advocaat Generaal in een bepaalde rechtszaak geoordeeld dat het zomaar bijtellen van € 22,69 per telefoon over de jaren tot en met 2006 niet door de beugel kan. De Advocaat Generaal adviseert de Hoge Raad om het beroep in cassatie van de staatssecretaris te verwerpen. De discussie gaat over de jaren tot en met 2006. Vanaf 2007 geldt dat de mobiele telefoon al bij een zakelijk gebruik van meer dan 10% onbelast is.
Bij looncontroles levert de mobiele telefoon wat dat betreft dus minder discussies op. Er zijn echter wel nog steeds discussies. Namelijk in die gevallen waarin de provider voor de (mobiele) telefoon, internet en een tv-abonnement één totaalbedrag in rekening brengen. Dan is de vraag welk deel van het abonnement belastingvrij te vergoeden is. In een aantal gevallen kunnen daarover gelukkig wel afspraken worden gemaakt met de Belastingdienst.
|
|
|
|
Bron: Adviesgroep Loon- & Premieheffing
|
Datum: 11-8-2009 9:29
|
|
|
|
|