|
Loon- en premieheffingnieuws, 29 april 2009
|
|
E-mail Lonen nr. 9
|
|
|
De nieuwe E-mail Lonen van de Adviesgroep Loon- en Premieheffing is verschenen. In deze uitgave de volgende onderwerpen:
- Aankondiging vereenvoudiging loonbelasting
Tijdens de behandeling van het Belastingplan 2009 is een aantal moties aangenomen. Een daarvan betreft de motie Omzigt c.s. waarin het kabinet is verzocht om concreet aan te geven of en op welke wijze de gewenste harmonisatie van het loonbegrip wettelijk georganiseerd kan worden binnen de lopende kabinetsperiode. Het kabinet is in een vergevorderd stadium om te komen tot een omvangrijk pakket met vereenvoudigingen in de loon- en premieheffing.
- Belastingdienst komt bedrijven tegemoet die door de economische crisis een betalingsachterstand hebben
De staatssecretaris van Financiën heeft de Belastingdienst opdracht gegeven om soepeler om te gaan met bedrijven die door de economische crisis een betalingsachterstand bij de Belastingdienst hebben. Bedrijven die tijdelijk te maken hebben met een liquiditeitsprobleem en daardoor hun belasting niet kunnen betalen, kunnen in overleg met de Belastingdienst daarvoor uitstel krijgen.
- Nieuw besluit inzake buitenlandse verzekeringsaanspraken
In een nieuw besluit heeft het ministerie van Financiën de standpunten inzake de Belgische, Duitse en Luxemburgse sociale verzekeringen op een rij gezet.
- Strengere controles tegen misbruik auto van de zaak
De Belastingdienst gaat het misbruik van de auto van de zaak (nog) strenger controleren. De aanleiding hiervoor is dat sinds het begin van dit jaar al bij zo’n 1.500 belastingplichtigen voor in totaal € 4 miljoen aan naheffingen en boetes voor onterecht privé-gebruik van de auto van de zaak zijn opgelegd.
ALP-praktijk
- Bijtelling ook bij wisselende auto’s van de zaak
- Doorschuifregeling geldt niet voor premies volksverzekeringen
- Workshops in juni en juli 2009
- Workshop ‘Werken met derden’ - Workshop ‘De onderbouwing van de (vaste) kostenvergoeding’
- Studiemateriaal naar aanleiding van de workshops ook afzonderlijk te bestellen
- Actualiteitendag Loon- & Premieheffing in 2009 regionaal!
Lees hier de E-mail lonen nr. 9
|
|
|
|
Bron: E-mail Lonen nr. 9
|
Datum: 6-5-2009 11:52
|
|
|
|
|